Tävlingar/Test‎ > ‎

Klubbmästerskap 2018

Klubbmästerskap Växjö KK - söndag 2018-01-07
Tid för uppvärmningKlassAntalAnm
10.00Jun A, Kort1Uppv. 6min
10.00Jun B1, Kort1 
10.00Ung 15A, Kort1 
10.00Ung 13A, Kort4 
    
10.30Ung 13 A, kort1 Uppv. 6min
10.30Sen B21
10.30Jun B22 
10.30Ung 15 B14 
    
11.05Ung 15 B23Uppv. 6min
11.05Ung 15 C2 
11.05Jun B2            1 (Matilda N)
    
11.30 - 11.50Spolpaus  
    
11.50Ung 13 B2Uppv. 6min
11.50Ung 13 C5 
    
12.20Min A3Uppv. 6min
12.20Min B3 
12.20Min C, Gr12 
    
12.45Min C, Gr26Uppv. 4min
    
13.10Min C, Gr37Uppv. 4min
    
13.35 - 13.50Spolpaus  
    
13.50Slinga 32Uppv. 4min
13.50Slinga 24 
    
14.10Jun A, Fri1Uppv. 6min
14.10Jun B1, Fri1 
14.10Ung 15A, Fri1 
14.10Ung 13A, Fri4 
    
Ca 15.00Prisutdelning  

Startlistor, klassÅkare
Jun A1. Ellen Alvesson
Jun B11. Ida Sivberg
Ung 15 A1. Sanna Petersson
Ung 13 A1. Ella Lindqvist
 2. Filippa Cassersjö
 3. Anja Sivberg
 4. Alma Dahlqvist
  
Ung 13 A1. Hyab Woldu
Sen B21. Emelie Svahn
Jun B21. Anna-Rose Gräns
 2. Embla Fransén
Ung 15 B11. Lovisa Pernefors
 2. Filippa Hedenfalk Jonsson
 3. Emelie Andersson
  
  
Ung 15 B14. Madelen Gräns
Ung 15 B21.Tea Jacobsson
 2. Emma Wickström
 3. Ellen Couchér
Ung 15 C1. Hanna Ströberg
 2. Ebba Tersmeden
Jun B2 1. Matilda Nilsson
  
Ung 13 B1. Agnes Nelenius
 2. Mathilda Kantola
Ung 13 C1. Jasmine Mansour
 2. Elsa Löfqvist
 3. Alva Karlsson 
 4. Celina Karlsson
  
Min A1. Filippa Tornéus
 2. Felicia Svahn
 3. Tuva Krusälv
Min B1. Ellie Andersson
 2. Ciselle Wiberg

3. Freya Cordes Strid
 Min C, Gr. 11. Alice Norlin
  2. Hedvig Fredriksson
  
Min C, Gr. 21. Amanda Bolmgren 
 2. Isak Gräns
 3. Alva Nyström
 4. Kajsa Hederås
 5. Wilda Stribrand
 6. Tilde Runbert
  
Min C, Gr. 31. Agnes Lagerqvist
 2. Mollie Carlsson
 3. Minette Wiberg
 4. Sofia Fredriksson 
 5. Lea Hedenfalk Jonsson
 6. Molly Borglin
 7. Suzanna Ardala
  
Slinga 31. Ninni Palm
 2. Tova Göransson
Slinga 21. Agnes Lindqvist
 2. Nora Gunnarsson
 3. Emi Runnander
 4. Lillie Hobro

Arbetsschema
TidSpeakerMusikGrindvaktKiosk
9.30 - 11.00IdaLea HJEmelie AEmbla
11.00-12.30AnjaEllen AAgnes NElla L
12.30- 14.00Filippa TAnna-Rose/MadelenAlice NMatilda K/Elsa L
14.00 - 15.30Filippa CVeronica NEllen CNora G/Minette W
Vid frågor välkommen att kontakta tavling@vaxjokk.nu




Comments